асексуал
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Асексуал, хто це? Асексуальність, що це?

Шерлок у виконанні Бенедикта Камбербетч, Шелдон з «Теорії великого вибуху», явно не зацікавлений в сексі Декстер, Доктор Хто – сьогодні кіногерой-асексуал може підкорити світ так само легко, як раніше міг тільки суперкоханець. Ведучий Тім Ганн, репер Майк Скіннер, більш відомий як The Streets,  генії Нікола Тесла і Ісаак Ньютон – реальні приклади того, що життя без сексу може бути захоплюючим.

Пейзаж сексуальності багатогранний, він складається з величезної кількості, варіацій і невідомих. І серед цього пейзажу маловідома сексуальна орієнтація: асексуальність.  Ви напевно вже чули це слово, але що воно означає ? Що це таке ? Та як це бути асексуалом? Якщо ви не можете дати відповідь на ці питання, ви не самотні. Опитування 2019 року показало, що 73% людей не можуть точно визначити це поняття.

Що таке асексуальність?

Під цим складним терміном насправді ховається щось дуже просте: асексуальність – це факт не відчуття сексуального потягу, а отже, не відчуття бажання мати сексуальні стосунки із іншими. Вперше цей термін з’явився в середині 1990-х – його придумав для себе 15-річний Майкл Дор, який зрозумів, що не відноситься ні до однієї з орієнтацій, а просто не відчуває тяги до сексу. Тоді це справило невелику революцію – якщо боротьба за права ЛГБТ мала місце вже досить давно і в цей період набула особливої ​​сили, то про асексуалів ніхто не думав. Першу наукову роботу про це явище випустили тільки в 2004 році – Ентоні Богарт проаналізував опитування, в яких брали участь близько 18 тисяч британців. Виявилося, що приблизно 1% з них – асексуалів.

Асексуальність – це не імпотенція і не целібат. Одна справа хотіти сексу, але не займатися ним по фізичним або релігійних причин. Інше – просто не відчувати інтересу до цієї сфери життя в принципі. При цьому асексуальність не обов’язково виключає стосунки – вони можуть зустрічатися з іншими людьми, просто не займатися з ними сексом.

Вона не має нічого спільного з утриманням, останнє є добровільним вибором з культурних чи релігійних причин, незважаючи на сексуальне бажання, тоді як деякі асексуальні люди не обов’язково відчувають бажання, але все одно займаються сексом з партнерами.

Ми не повинні думати, що асексуальність слід порівнювати з антисексуальністю: відсутність сексуального бажання не означає, що вони проти сексу і що вони критикують інших. Насправді більшість таких людей позитивно ставляться до сексуальності. А в загальному, це явище, не має на увазі позитивного / негативного ставлення до самого сексу.

Який прапор мають асексуали ?

прапор асексуалів

 

Даний прапор був розроблений приблизно в 2009 році і має чотири смуги. Деякі джерела пишуть, що чорна смуга являє асексуальність, сіра смуга являє собою сіру зону між сексуальністю і асексуальність, біла являє сексуальність або сексуальних союзників, а фіолетова представляє спільноту. Можливо, ви бачили такий прапор на заходах Pride. Він також іноді майорить в громадських центрах ЛГБТК і квір-барах.

Які існують види асексуалів ?

Коли йдеться про опис різних типів асексуалів, потрібно пам’ятати: Існує безліч типів асексуалізму в асексульному спектрі – подібно до того, як у статевому спектрі є багато різних типів геїв, лесбіянок, бісексуалів та інших дивних людей.

Види асексуалів

  • Грейсексуали – це люди, які іноді (хоч і вкрай рідко) хочуть сексу.
  • Демісексуали – це люди, які можуть хотіти когось тільки в разі глибокого емоційного зв’язку.
  • Пласіосексуали – це люди, які готові вступити в інтимні стосунки, але не бажають отримувати сексуальне задоволення від інших.
  • Кьюосексуали – це люди, яким складно відрізнити сексуальний потяг від платонічного або ті, хто не впевнений, чи відчуває він сексуальний потяг взагалі.
  • Акоісексуали – це люди, які мають бажання зайнятися сексом, але не мають бажання брати участь в статевому акті.

Асексуал – це людина, яка не має сексуальних почуттів чи бажань щодо фізичного спілкування з іншою людиною.

За підрахунками, 1% світового населення є асексуалами (або « тузом », як його ще називають). Це може здатися невеликим відсотком, але це приблизно 77 000 000 людей – трохи більше всього населення Канади та Польщі разом. Тож цілком ймовірно, що ви зустрічали їх просто не знали про це.

Viki Star

Partager sur facebook
Partager sur twitter
Partager sur linkedin
Partager sur pinterest
Partager sur print
Partager sur email

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire