асексуал
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Асексуал, хто це? Асексуальність, що це?

Шерлок у виконанні Бенедикта Камбербетч, Шелдон з «Теорії великого вибуху», явно не зацікавлений в сексі Декстер, Доктор Хто – сьогодні кіногерой-асексуал може підкорити світ так само легко, як раніше міг тільки суперкоханець. Ведучий Тім Ганн, репер Майк Скіннер, більш відомий як The Streets,  генії Нікола Тесла і Ісаак Ньютон – реальні приклади того, що життя без сексу може бути захоплюючим.

Пейзаж сексуальності багатогранний, він складається з величезної кількості, варіацій і невідомих. І серед цього пейзажу маловідома сексуальна орієнтація: асексуальність.  Ви напевно вже чули це слово, але що воно означає ? Що це таке ? Та як це бути асексуалом? Якщо ви не можете дати відповідь на ці питання, ви не самотні. Опитування 2019 року показало, що 73% людей не можуть точно визначити це поняття.

Що таке асексуальність?

Під цим складним терміном насправді ховається щось дуже просте: асексуальність – це факт не відчуття сексуального потягу, а отже, не відчуття бажання мати сексуальні стосунки із іншими. Вперше цей термін з’явився в середині 1990-х – його придумав для себе 15-річний Майкл Дор, який зрозумів, що не відноситься ні до однієї з орієнтацій, а просто не відчуває тяги до сексу. Тоді це справило невелику революцію – якщо боротьба за права ЛГБТ мала місце вже досить давно і в цей період набула особливої ​​сили, то про асексуалів ніхто не думав. Першу наукову роботу про це явище випустили тільки в 2004 році – Ентоні Богарт проаналізував опитування, в яких брали участь близько 18 тисяч британців. Виявилося, що приблизно 1% з них – асексуалів.

Асексуальність – це не імпотенція і не целібат. Одна справа хотіти сексу, але не займатися ним по фізичним або релігійних причин. Інше – просто не відчувати інтересу до цієї сфери життя в принципі. При цьому асексуальність не обов’язково виключає стосунки – вони можуть зустрічатися з іншими людьми, просто не займатися з ними сексом.

Вона не має нічого спільного з утриманням, останнє є добровільним вибором з культурних чи релігійних причин, незважаючи на сексуальне бажання, тоді як деякі асексуальні люди не обов’язково відчувають бажання, але все одно займаються сексом з партнерами.

Ми не повинні думати, що асексуальність слід порівнювати з антисексуальністю: відсутність сексуального бажання не означає, що вони проти сексу і що вони критикують інших. Насправді більшість таких людей позитивно ставляться до сексуальності. А в загальному, це явище, не має на увазі позитивного / негативного ставлення до самого сексу.

Який прапор мають асексуали ?

прапор асексуалів

 

Даний прапор був розроблений приблизно в 2009 році і має чотири смуги. Деякі джерела пишуть, що чорна смуга являє асексуальність, сіра смуга являє собою сіру зону між сексуальністю і асексуальність, біла являє сексуальність або сексуальних союзників, а фіолетова представляє спільноту. Можливо, ви бачили такий прапор на заходах Pride. Він також іноді майорить в громадських центрах ЛГБТК і квір-барах.

Які існують види асексуалів ?

Коли йдеться про опис різних типів асексуалів, потрібно пам’ятати: Існує безліч типів асексуалізму в асексульному спектрі – подібно до того, як у статевому спектрі є багато різних типів геїв, лесбіянок, бісексуалів та інших дивних людей.

Види асексуалів

  • Грейсексуали – це люди, які іноді (хоч і вкрай рідко) хочуть сексу.
  • Демісексуали – це люди, які можуть хотіти когось тільки в разі глибокого емоційного зв’язку.
  • Пласіосексуали – це люди, які готові вступити в інтимні стосунки, але не бажають отримувати сексуальне задоволення від інших.
  • Кьюосексуали – це люди, яким складно відрізнити сексуальний потяг від платонічного або ті, хто не впевнений, чи відчуває він сексуальний потяг взагалі.
  • Акоісексуали – це люди, які мають бажання зайнятися сексом, але не мають бажання брати участь в статевому акті.

Асексуал – це людина, яка не має сексуальних почуттів чи бажань щодо фізичного спілкування з іншою людиною.

За підрахунками, 1% світового населення є асексуалами (або « тузом », як його ще називають). Це може здатися невеликим відсотком, але це приблизно 77 000 000 людей – трохи більше всього населення Канади та Польщі разом. Тож цілком ймовірно, що ви зустрічали їх просто не знали про це.

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire