Аноргазмія – це поширений статевий розлад, який вражає переважно жінок. Причини в основному психологічні (95%), а наслідки можуть бути складними на рівні існування пари, а також проблеми з прийняттям себе та свого тіла.
Що таке аноргазмія?
Аноргазмія (відсутність оргазму) – це стан, коли людина не може отримати оргазм або вона серйозні труднощі в його досягненні. Поширена аноргазмія у жінок, тільки 30% з яких здатні регулярно відчувати оргазм під час сексу.
Оргазм – це закінчення статевого акту, апогей сексуального збудження. Під час жіночого оргазму трохи змінюється робота органів і систем, частішає дихання і пульс, різко піднімається тиск, викид гормонів відбувається в більшій кількості. При оргазмі серце навантажується так, ніби під час важкої фізичної праці або заняття спортом. Стан оргазму досить короткий, хоча у жінок набагато довше, ніж у чоловіків. Можливий і затяжний оргазм, який може тривати від тридцяти хвилин до цілої години, під час такого оргазму відчуття можуть змінювати діапазон чутливості.
Аноргазмія – це повторюване і стійке придушення оргазму, незважаючи на нормальну фазу збудження, викликану адекватною стимуляцією з точки зору тривалості, інтенсивності і типу стимуляції.
Існує три ступені:
- відсутність оргазму, незважаючи на те, що секс приносить задоволення;
- байдужість до сексу і відсутність сексуального збудження;
- неприємні відчуття під час статевого акту.
Причини аноргазмії в основному психологічні:
- Травматичний сексуальний досвід або інші травми, що накладають негативний відбиток на жінку;
- Дискомфорт щодо сексуальності: негативні культурні умови, відсутність інформації про сексуальність, сімейне табу навколо сексуальності;
- Страх втратити контроль, відпустити його;
- Стрес / тривожність під час прелюдії;
- Проблеми у відносинах : обіди на партнера, гра з боку партнера, сумніви, зрада;
- Страх завагітніти або заразитися інфекційним захворюванням.
Решта 5% – це органічні причини, згруповані разом ендокринологічні (гормональний дефіцит, діабет тощо), неврологічні або гінекологічні захворювання.
Такі як:
- важка хвороба (може бути не пов’язана зі статевими органами);
- гінекологічні захворювання;
- інфекційні захворювання сечової системи;
- менопауза;
- певні медикаменти (антидепресанти, оральні контрацептиви);
- вживання алкогольних напоїв і наркотиків.
Основним симптомом аноргазмії є неможливість для чоловіка чи жінки досягти оргазму, і це, незважаючи на можливе задоволення та / або бажання, яке відчувається під час статевого акту та / або під час мастурбації.
Існують різні типи аноргазмії:
- Первинна аноргазмія: людина ніколи не досягає оргазму ні через мастурбацію, ні під час статевого акту.
- Вторинна аноргазмія: коли людина прожила період без порушень оргазму, а потім перестає мати їх систематично.
- Абсолютна аноргазмія: незалежно від процесу, людина не може досягти оргазму (самостимуляція, гетеростурбація тощо).
- Відносна аноргазмія: людина не може досягти оргазму в даній ситуації (статевий акт, мастурбація тощо).
- Ситуаційна аноргазмія: людина досягає оргазму лише в певних конкретних ситуаціях.
Чи можемо ми вилікувати аноргазмію?
Лікування аноргазмії – абсолютно індивідуальний процес, довгий і досить трудомісткий. Найважливіше в лікуванні – це знайти справжню причину відсутності оргазму. Метод лікування може бути психологічним, медикаментозним і іноді хірургічним (при наявності дефектів або рубців). Гідротерапія дає прекрасний ефект, застосовуються гарячі і сидячі ванни, вібромасаж і електростимуляція.
Для досягнення оргазму, жінці потрібно знати мову свого тіла. За допомогою можна звернутися до сексопатолога. Не варто вважати, що якщо дівчина не отримує оргазм, то справа тільки в ній, адже секс – це взаємодія двох партнерів. Для досягнення максимального одужання на консультацію до сексопатолога варто ходити удвох.
Професіонали працюватимуть за чотирма пунктами:
- Дослідження походження проблеми в гіпнозі та лікування травми, пов’язаної з цим блокуванням;
- Усунення негативного ставлення до сексуальності та оргазму;
- Поліпшення стосунків пари через спілкування;
- Підбір вправ, щоб робити їх самостійно або вдвох, для збільшення статевих здібностей.
Для початку, необхідно здорове статеве виховання дівчини, не варто соромитися відчувати статевий потяг і отримувати задоволення від сексу. Треба добре ознайомитися з різними методами контрацепції для того, що б підібрати максимально зручний спосіб для обох партнерів, і упевниться в правильному їх використанні. Так у жінки не виникатиме страху перед раптової вагітністю.
Щоб запобігти таке захворювання, як аноргазмія, варто вчасно лікуватися і ніколи не запускати захворювання статевих органів і сечової системи. Потрібно вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, мати свій індивідуальний режим дня. Також не можна забувати про психологічне здоров’я дівчини. Постійна перевтома, сварки з партнером і інші проблеми будуть перешкоджати повному задоволенню під час статевого акту.
Viki Star