бути самотнім
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Чому я так боюся бути самотнім?

Чому я так боюся бути самотнім?

Філософ німецького походження Ханна Арендт (1906-1975) виділяла три форми перебування людини без інших людей – усамітнення (solitude), самотність (loneliness) і ізоляція (isolation). Поняття «самотність» зазвичай викликає негативні асоціації – стан «один-однісінький» і пов’язане з ним страждання, занурюючись в яке, люди не помічають, що воно викликане відсутністю якісного контакту з самим собою. «Ізоляція» – це стан, при якому людина настільки сильно відволікається на якусь діяльність, що втрачає зв’язок не тільки з оточуючими, а й з самим собою. На відміну від двох перерахованих вище понять, Арендт вважає «усамітнення» вкрай бажаним станом без будь-якого негативного ефекту. На думку філософа, усамітнення – це ситуація, коли людина знаходиться в гармонії з самим собою.

Самотність вважається одним з головних страхів людей. Багато хто йде на будь-які хитрощі, щоб не бути самотнім , і погоджуються на будь-який, часом не найприємнішим середовищем. Часто через це люди поспішають одружуватися, створюють ілюзію спілкування в соцмережах, ходять на остогидлі зустрічі з нудними приятелями, щоб тільки не залишатися на одинці з собою, не бути самотнім.

Для деяких людей самотність є синонімом безтурботності та зрілості. Для інших – печаль і покинутість … Таке різне та індивідуальне сприйняття цього стану.

Чому я боюся бути самотнім ?

Аутофобія (від грец. Αὐτός «сам» і φόβος «страх») – Патологічна боязнь самотності. Боязнь бути самотнім прояви: внутрішній неспокій, духовна порожнеча, нудьга, неумиротворення. Зазвичай таке відчуття виникає, коли людина знаходиться одина, і завжди намагається себе чимось занять, але часто марно.

У психотерапії пояснюється відсутністю емоційної і фізичної зв’язку з батьком (батьками), особливо в дитинстві (іншими словами присутністю психологічної травми). Психосоматичне прояв може бути в формі нейродерміту. У парадигмі Гештальта трактується як нарциссическое розлад і може бути пропрацьована протягом в середньому 2-3 років.

Здатність бути наодинці формується в дитинстві. Тривога при розлуці, пов’язана з відсутністю матері, є нормальним фактором розвитку дитини. Він досягає максимуму між 8 і 11 місяцями, а потім спадає. Зазвичай, приблизно в 18 місяців, дитина розуміє, що його мама, навіть якщо він її не бачить, продовжує існувати і що вона повернеться.

Люди, які не можуть жити в самотності, часто страждають від ранніх емоційних дефіцитів: 

  • через значну розлуку в дитинстві з матір’ю, яка переживається як травма, в дитини не сформовано відчуття захищеності;
  • через матір, яка присутня фізично, але психічно відсутня, тому що переживє депресію чи тривожні думки, дитина вміло трансює емоційний стан матері, тому не дивно, що в зрілому віці така людина матиме підвищений рівень емоціональної тривоги.

Боязнь самотності також може бути пов’язана з фобією. Труднощі самотності – це видимий результат іншого страху, який не усвідомлюється як такий: страху мовчання, темряви і, перш за все, страху бути відкритим перед самим собою, страху своїх бажань, фінтазій, врешті решт прийняття себе таким, який ви є.

Це також може бути пов’язано з об’єктивними страхами, з реальною травмою, навіть незначною (після того, як на стоянці вас переслідував незнайомий чоловік, домагався по телефону, погрожували в метро тощо). Людина, на яку напали, буде боятися, що це повториться, і не зможе залишатися одна.

страх бути на одинці

Що робити ?

Пориньте у свій дискомфорт
Візьміть в звичку «спостерігати» за собою: аналізуйте те, що відбувається, оцінюйте свої емоції і записуйте будь-які негативні думки, які вас атакують. Тікати від проблеми безглуздо. Краще шукати в минулому причини самотності. Йдеться про ідентифікацію емоційного відбитка, старого когнітивного патерну, який повторюється в сьогоденні.

Звикайте поступово
Примусьте себе залишатися на самоті в своїй квартирі, щоб займатися тим, що вам подобається: слухати свою улюблену музику, співати, малювати … Таким чином, самотність буде асоціюватися з позитивними емоціями. Спочатку досить декількох хвилин самоти. До цього потрібно поступово звикати, інакше фобія може посилитися. Можливість протягом декількох годин справлятися без переживання тривоги відновлює впевненість і оптимізм. Тоді вам залишиться просто поекспериментувати з іншими «делікатними» ситуаціями, наприклад, піти в кіно або відправитися у відпустку одному.

Цитати про самотність

  • Інтернет, він не зближує. Це скупчення самотності. Ми начебто разом, але кожен один. Ілюзія спілкування, ілюзія дружби, ілюзія життя… Януш Вишневський. Самотність у мережі
  • Чому люди, як правило, уникають самотності? Тому що наодинці з собою лише деякі насолоджуються приємним товариством. Carlo Dossi
  • Люди самотні, тому що замість мостів вони будують стіни. Станіслав Єжи Лец
  • Самотність — це коли в будинку є телефон, а дзвонить будильник. Фаїна Георгіївна Раневська

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire