Відчуття вдячності
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Чому важливо виховувати в собі відчуття вдячності та позитивне мислення ?

Відчуття вдячності та позитивне мислення

Вдячність – одна з найсильніших емоцій при погляді на життя з позитивної точки зору. У цій статті ми покажемо вам кілька ключів до його розвитку.

На думку психологів, подяка – не лише прояв ввічливості та можливість покращити стосунки, а й турбота про психологічне здоров’я обох сторін. Вміння бути вдячним та виказувати свою подяку допомагають нам переживати важкі часи та легше переносити всілякі негаразди. Вдячні люди відчувають більше позитивних емоцій, відчувають себе краще, менш депресивні та більш задоволені життям взагалі. В житті будь-якої людини завжди є щось за що варто бути вдячним.Останні дослідження стресостійкості показали, що відчуття вдячності та навичка подяки веде до збільшення фізичного та психічного благополуччя. Життя вдячних людей краще організовано, вони менше хворіють та мають довшу тривалість життя.

Життя не безхмарне, і кожен з нас повинен долати щоденні труднощі, що виникають на нашому шляху. Зіткнувшись з проблемою, можна зайняти різні позиції. Ми можемо шкодувати про невдачу, хвороби, розірвані відносини, про невдале професійне життя, відсутность грошей. Або ми можемо з позиції подяки змінити те, як ми сприймаємо, що з нами відбувається, і дивитися на це, з позитивної сторони можливостей.

Вдячні люди вміють зберігати позитивний настрій незалежно від того, що відбувається навколо них. Вони цінують щасливі години, але також можуть зосередитися на хорошому, коли щось не так. Такі люди цінують те, що у них є, і бачать в складних ситуаціях можливість вчитися і рости.

Відчуття вдячності  це визнання добра і того, що у світі існує багато хороших речей. І що вони часто трапляються з нами. А також відчуття вдячності  – це усвідомлювати, що не тільки ми, а й усі люди навколо можуть стати джерелом цього добра.

позитивне мислення

Що таке вдячність?

Вдячність – це позитивна емоція, яка передбачає зосередження уваги на хороших речах в житті і, таким чином, відволікання від негативу.

Різні наукові дослідження пов’язують подяку з благополуччям. Дослідження Каліфорнійського університету показало, що люди, які звикли думати про те, за що вони вдячні, відчувають себе набагато краще, ніж ті, хто зосереджений на проблемах.

Відчуття вдячності :

  • Допомагає завести нових друзів;
  • Виробляє відчуття задоволення;
  • Підвищує самооцінку;
  • Зміцнює психологічне здоров’я;
  • Посилює емпатію і знижує агресію;
  • Покращує самопочуття;
  • Зменшує стрес;
  • Сприяє фізичному та емоційному самопочуттю;
  • Допомагає краще заснути;
  • Підвищує стресостійкість.

Крім того, відчуття вдячності:

Дозволяє шукати альтернативи і зміцнює нашу здатність приймати правильні рішення.
Компенсує негативні емоції. Якщо ми перестанемо думати про те, чого у нас немає, і зосередимо увагу на тому, що у нас є, буде легше перестати скаржитися і відбитися від поганих думок.
Допоможе побудувати більш здорові і кращі відносини. Коли ми висловлюємо щиру вдячність оточуючим нас людям, це зміцнює зв’язок з нашим партнером, сім’єю і друзями.

5 ключів до заохочення вдячності.

Як сформувати Відчуття вдячності  

Хоч ми народжені з особливими схильностями темпераменту, за допомогою деяких практик ви можете розвинути почуття вдячності й зміцнити природну схильність свого розуму до оптимізму.

Протягом наступних кількох тижнів спробуйте виконати деякі з перерахованих нижче вправ. Велика ймовірність того, що ви станете менше зосереджуватися на негативних і стресових подіях і почнете більше цінувати позитивне в своєму житті.

На кожну негативну думку 4 позитивні

Коли ви помічаєте, що починаєте скаржитись на негативну подію у своєму житті, постарайтеся переключитись і подумати про 4 або 5  хороших подій, за які ви вдячні життю. Наприклад, якщо ви відчуваєте стрес через свого партнера, подумайте, що вам подобається в стосунках з ним. Ви можете зробити те ж саме зі стресом на роботі, фінансовим стресом та іншими повсякденними проблемами.

Остерігайтеся порівнянь

Багато людей мають звичку постійно порівнювати себе з іншими. Вони весь час порівнюють себе з тими, у кого більше грошей, хто красивіший або хто має більше особистих та професійних успіхів. Через це вони відчувають себе неповноцінними, а не натхненими. Якщо ви виявите, що робите подібні порівняння, ви можете змінити свою точку зору і порівняти себе з людьми, які мають менше вас. Ця проста вправа нагадуватиме вам про те, наскільки ви насправді багаті і щасливі. Відчуття вдячності породжує концентрацію на собі, ніж на інших.

Практикуйте уважність

Уважність – це буддійська практика, що складається з різноманітних розумових і дихальних вправ, які не тільки допомагають нам розслабитися, але і відкидають негатив. Дослідження показали, що уважність знижує стрес, занепокоєння і покращує настрій.

Проводьте час з людьми, яких любите

Якщо ви переживаєте важкий час, коли щосили намагаєтеся відчути вдячність, проведіть час з друзями, партнером і сім’єю. Це допоможе вам побачити, наскільки вам пощастило, що у вашому житті є особливі люди, зміцняться ваші особисті відносини і отримаєте всю любов, необхідну для проходження цього етапу.

Знаходьте щастя в дрібницях 

Будьте вдячними це може зробити вас щасливим, але і щастя також породжує вдячність. І дуже часто щастя знаходиться в маленьких радощах повсякденного життя. Слухати живу музику, випити чашку гарячої кави, помилуватися заходом сонця, обійми та цілунки з коханою людиною – це прості речі, але вони мають величезну силу  для посилення відчуття нашого щастя і благополуччя. Відчуття вдячності

             Viki Star 

вдячність людям

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire