очі змії
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Змії та гадюки: як розрізнити небезпеку

Починаючи з Едемського саду, змії були джерелом суперечок серед людей. Хоча Єва програла битву із змієм, вчені з того часу дізналися, що змії не тільки плодовиті, але й корисні. Крім того, більшість змій не отруйні. Їх можна зустріти в усьому світі, окрім Нової Зеландії, Ірландії та інших островів. З приблизно 2700 видів змій менше як 600 є отруйними.

Сімейство Colubridae (Мідянка звичайна) складає приблизно дві третини всіх змій у світі (більшість з яких не отруйні). Вони живуть у воді та на суходолі. Харчуються переважно рибою, хробаками та жабами. Отруйні  – це ті, які нас найбільше лякають. Отруйні змії, включаючи гримучі, належать до сімейства гадюк.

Як розрізнити змій і гадюк?

 Луска. Однією з головних відмінностей є тип луски, присутній на голові. У змій великі луски, що нагадують нагрудний знак, тоді як у гадюк безліч дрібних лусок.

голова змії

Зіниці.  У змії кругла зіниця (як у собачого ока), у гадюки – вертикальна зіниця (як у котячого ока).

очі змії

Хвіст.  У змій хвіст довгий і дуже тонкий, тоді як хвіст гадюки різко звужений. Загалом, змії трішки довші від гадюки.

хвіст змії

 

Зауважте, що загальна форма голови цих тварин не є хорошим способом їх диференціації, забудьте про «V-образну головку», рубці або колір – це не властиві критерії, запевняють фахівці зі змій. Часто гадюка має трикутну голову, тоді як змія має овальну голову, але деякі старіші змії можуть мати трикутну голову.

Ці тварини не нападають першими і завжди намагаються втекти. Змія може прикинутися мертвою, якщо її злякати: не намагайтеся її чіпати! Щоб уникнути будь-якого ризику укусу, навіть перед найбільш отруйною змією (пустельний тайпан, знайдений в Австралії), найкраще не панікувати, зустрівши його, і чекати, поки він піде. Різкі жести можуть його налякати і змусити захищатися, атакуючи.

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire