парафілія
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Парафілія : сексуальні збочення чи психологічні розлади ?!

Поняття « Парафілія »

Парафілія (сексологія) — медичний термін, що позначає стани, за яких людина досягає сексуального збудження та задоволення унаслідок фантазій, сексуальних потреб і поведінки, що призводять до клінічно значущих страждань або порушень в інших важливих галузях життєдіяльності людини.

Згідно з діагностичним і статистичним посібником психічних захворювань DSM, (DSM-IV-TR код 302.9) існує два критерії для визначення парафілії:

 • Перший критерій — рецидивні, інтенсивні сексуально-збуджуючі фантазії, сексуальні спонукання чи поведінка, що відбуваються в період більше 6 місяців та як правило, пов’язані з:
 • нелюдськими об’єктами;
 • стражданням або приниженням себе або свого партнера;
 • дітьми чи іншими особами, що не дають згоди.
 • Другий критерій — відчуття клінічно-значущого дискомфорту або пошкодження в соціальній, професійній чи інших важливих сферах діяльності.

Наразі, обидва критерії повинні бути дотримані, для того щоб надати діагноз парафілії хворому.

Синоніми Парафилиї :

 • сексуальна девіація (від лат. dēviātiō «відхилення»),
 • гиперпатия (від грец. ὑπέρ «над, понад» + πάθος «пристрасть»),
 • парерозія,
 • сексуальна парестезія,
 • перверсія (лат. perversiō від perversus «перевернутий; збочений »), розм. перекручення.

Етимологію терміна « парафілія » складають « пара »: поруч і « філософія »: любов. Парафілії об’єднують усі так звані девіантні сексуальності з точки зору об’єкта їх фантазії (приклади: діти, неживі предмети …) та / або цілі (приклад: спричиняти страждання інших). Вони повинні мати повторюваний характер.

Людина виявляє парафілію, коли у неї є фантазії, які призводять до інтенсивного та періодичного сексуального збудження та / або статевого потягу та / або поведінки, що включає парафільну сексуальну активність протягом принаймні 6 місяців. Потім Діагностично-статистичний посібник з психічних розладів, 5-та версія (DSM V, посібник з психіатрії, який служить світовим довідником для всіх психіатрів та інших медичних працівників)) розрізняє парафілію, яка могла б призвести до наслідків.

Отже, парафілія може:

 • викликати стрес або зміна повсякденного функціонування людини (труднощі в соціальних, професійних відносинах і т. д.) без особистої шкоди (судове переслідування) або для інших людей (вжиття заходів);
 • заподіювати тілесні ушкодження чи шкоду іншим людям, не завдаючи страждань або порушень функціонування особистості;
 • створювати страждання, порушення функціонування та травмування або заподіяння шкоди іншим;
 • не призводить до наслідків, що рідше.

Види парафілії

На цьому сайті описано лише 8 парафілій, перелічених у DSM. Однак їх набагато більше. Цей вибір був зроблений за двома критеріями:

 • вони відносно поширені порівняно з іншими парафіліями,
 • деякі з них, ведуть до дій, які за своєю шкідливою природою можуть потенційно завдати комусь шкоди, а тому будуть розглядатися як делікт чи злочин.

Розлади сексуальної поведінки, включаючи сексуальні девіації і парафілію :

 • фетишизм – об’єктом статевого потягу є частина тіла, одяг або будь-який інший предмет, що символізує сексуального партнера.
 • фетишистский трансвестизм – статеве задоволення досягається при переодяганні в одяг протилежної статі.ексгібіціонізм
 • ексгібіціонізм – статеве задоволення досягається при демонстрації іншим особам власного оголеного тіла (зазвичай сідниць або статевих органів) поза контекстом сексуальних відносин.
 • ексгібіціонізм, садистичний тип – статеве задоволення досягається при страху (переляку) жертви.
 • ексгібіціонізм, мазохистический тип – статеве задоволення досягається при агресивної реакції жертви.
 • вуайеризмвуайеризм – потяг до підглядання за статевим актом, оголеними або частково оголеними об’єктами сексуальних уподобань. (стаття детально) 
 • педофілія – ​​статевий потяг до дітей допубертатного або раннепубертатного віку.
 • садомазохізм (включаючи садизм і мазохізм) – бажання здійснювати дії, які заподіюють біль, є такими, що принижують, що показують підлегле становище людини, на якого спрямовані, або бути об’єктом таких дій.
 • інші розлади сексуальної поведінки – всі інші розлади, в тому числі фроттеризм (тенденція торкатися до статевих органів інших в натовпі або громадському транспорті), некрофілія, зоофілія, гіпоксіфілія (використання аноксии і странгуляційної асфіксії для посилення сексуального збудження), телефонна скатологія (тенденція до споріднених вуайеризму розмов на сексуальну тему по телефону) та інші.

Клінічні відмінності для однієї і тієї ж парафілії
Парафілія може початися в підлітковому або дорослому віці, і їх вираження може змінюватися протягом усього життя. Вони можуть виражатися систематично в сексуальності людини або більш епізодично. Перебіг зазвичай хронічний.

Диференціальна діагностика

Певні патології можна сплутати на перший погляд, оскільки вони можуть здаватися близькими. Диференціальний діагноз, який може встановити лише медичний працівник, дозволить поставити остаточний діагноз шляхом усунення захворювань, симптоми яких можуть виглядати подібними. Парафілії слід відрізняти від згаданих нижче розладів:

 • Сексуальна залежність: загалом об’єкт сексуального потягу не є девіантним. Диференціальний діагноз залишається складним, оскільки може бути як парафілія, так і сексуальна залежність .
 • Обсесивно-компульсивний розлад: стосується педофілії, оскільки цей диференціальний діагноз частіше зустрічається при цій парафілії. Обсесивно-компульсивний розлад (від англ. obsession — «одержимість ідеєю» та лат. compello — «примус»; скорочено ОКР) або невроз нав’язливих станів — психічний розлад, різновид неврозу, для якого характерні повторювані нав’язливі думки (обсесії), які нерідко перетікають у ритуальні дії (компульсії), що здійснюються, щоб зняти внутрішнє напруження, зменшити відчуття тривоги і запобігти лячним подіям.

педофілія

Методи лікування 

Цілі, визначені на початку терапії, часто полягають у тому, щоб мати можливість контролювати фантазії та парафілічну поведінку та по-різному думати про свою сексуальність, щоб мати можливість розвиватися належним чином.

Методи лікування різноманітні і залежать від багатьох критеріїв: типу парафілії, місця консультації, практики та підготовки фахівців тощо.

Деякі основні напрямки підтримки:

 • Психотерапія: когнітивно-поведінкова терапія (T.C.C.), психодинамічна терапія, сексологічна допомога … Їх можна пропонувати в індивідуальній або груповій формі.
 • Лікарські засоби: лікування, що допомагає контролювати потяг. Доступно декілька методів лікування, показання яких залишаються дуже точними і обмеженими. Зверніть увагу на деякі антидепресанти в високих дозах, які можуть обмежувати компульсивний вимір і лібідо, або гормональну терапію, зазвичай звану «хімічною кастрацією». Цей термін дає викривлену картину. Дійсно, термін «кастрація» відноситься до повного руйнування репродуктивних органів, якщо ми приймаємо нинішнє визначення, що не відноситься до цих методів лікування, ефекти яких оборотні. Крім того, важливо відзначити, що показання для такого лікування мало кого хвилюють і вимагають соматичної оцінки. Звичайно, їх не можна призначати без згоди пацієнта.

Пам’ятайте! Ніхто не відповідає за свої фантазії, і жодна фантазія не карається законом. З іншого боку, кожна людина відповідає за свої дії!

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire