алкоголь
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Алкоголь в різний період життя: 18, 30, 50, 65 років

Алкоголь та як ми вбиваємо власний організм.
Вживання алкоголю небезпечно впливає на мозок та весь організм у різні періоди нашого життя.

Вплив алкоголю в різні періоди життя

Алкоголь небезпечний для вашого здоров’я і його слід вживати в помірних кількостях. Більше того, у нашому житті бувають періоди, коли алкоголь дуже шкодить нашому мозку. Один з них не пов’язаний безпосередньо з віком споживача: це, очевидно, під час вагітності!

Згідно з дослідженням, опублікованим у British Medical Journal (BMJ): що « навіть помірне вживання алкоголю під час вагітності пов’язане зі зниженням когнітивних та поведінкових здібностей у дітей ».

Потім є період підліткового віку, від 15 до 19 років. Дійсно, в цьому віці надмірне вживання алкоголю може призвести до «зменшення обсягу неокортексу» і, отже, до «низького або помірного дефіциту когнітивних функцій», пояснюють автори дослідження. Нарешті, вживання алкоголю після 65 років також небезпечно, оскільки збільшує ризик пошкодження мозку.

вплив алкоголю на шкіруЩо відбувається, коли ви вживаєте алкоголь?

Коли людина вживає алкоголь, він відразу ж починає переходити в кров. Невелика частина проходить безпосередньо через слизову оболонку рота і стравохід. Близько чверті алкоголю потрапляє в кров після всмоктування через шлунок, а решта – через кишечник, в основному через тонкий кишечник.Всмоктування алкоголю організмом відбувається більш-менш швидко.

 Фактори, які прискорюють проходження алкоголю через кров:
• Гарячі алкогольні напої;
• Алкогольні напої, що містять вуглекислий газ;
Алкоголь та цукор;
• Швидке проковтування;
• Натщесерце;
• Окремі фактори, такі як певні захворювання.

Чим швидше пройде алкоголь через кров, тим швидше зросте рівень алкоголю в крові, і швидше ви будете напідпитку. І навпаки, тому якщо шлунок і кишечник не містять твердої їжі, алкоголь швидше контактує зі стінками кишечника і швидко всмоктується в кров. Тоді всмоктування може закінчитися через 30 хвилин після споживання. З іншого боку, якщо шлунок відносно наповнений, алкоголь залишається там довше. Всмоктування відбувається повільніше і може тривати до 90 хвилин.

Коли алкоголь вживають у невеликих дозах протягом досить тривалого періоду часу або як супровід до їжі, концентрація алкоголю в крові зростає менш швидко, і організм здатний з часом вивести частину алкоголю. В середньому організм виводить від 0,1 до 0,15 ‰ на годину. Алкоголь здебільшого виводиться печінкою. Приблизно до 10% алкоголю можна вивести через легені, нирки та шкіру. Виведення алкоголю печінкою відбувається за допомогою різних ферментів.

печінка і алкогольВиведення алкоголю печінкою
Більша частина алкоголю (90%) виводиться метаболізмом. Хоча нирки та шлунково-кишковий тракт беруть участь у цьому метаболізмі, саме печінка в основному відповідає за трансформацію всмоктуваного алкоголю. На першій стадії печінкового метаболізму фермент дегідрогеназа перетворює алкоголь в ацетальдегід, дуже токсичну речовину, яка впливає на організм. Потім це приводить в рух інший фермент – ацетальдегіддегідрогеназу – який перетворює ацетальдегід в неактивну і нешкідливу молекулу, ацетат – або оцтову кислоту.

Який вплив алкоголю на нервову систему?
Алкоголь – це анестезуюча речовина, яка, отже, діє як наркотик на клітини мозку, що уповільнює зв’язок між нейронами. Крім того, клітини мозку також будуть функціонувати по-різному.

Чому алкоголь поширюється так швидко?
Алкоголь не тільки швидко дифундує, він легко розподіляється по всіх органах тіла. Це пояснюється тим, що молекули алкоголю унікальні тим, що вони дуже малі і легко розчиняються у воді та жирі – будівельних елементах людського тіла. Тому їм не потрібно трансформувати травні ферменти, щоб перейти в кров, саме тому вони так швидко поширюються.

Ти знав ?
Концентрація алкоголю в крові залежить від кількості води в нашому організмі … Алкоголь справді швидще розчиняється у воді, ніж у жирі. Однак в організмі жінки, як правило, більше жирової тканини і менше рідини, ніж в чоловічому! « Таким чином, алкоголь швидше проникає в рідину організму жінок. При одноковому споживанні концентрація алкоголю в крові, як правило, буде вищою у жінок, ніж у чоловіків », – пояснює професор Мікаель Наасіла.

алкоголіки

Чому алкоголь так швидко потрапляє до вас у голову?
Потрапляючи в кров, алкоголь поширюється на всі частини тіла і потрапляє у всі тканини, що містять воду. Ось так алкоголь швидко досягає сильно васкуляризованих органів, таких як мозок, легені та печінка.

Viki Star

 

 

 

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire