мікроби в людині
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Мікробіота: людина це дім для 100 000 мільярдів мікроорганізмів

Мікробіота відповідає за всі мікроорганізми, що населяють мікробіом. Мікробіота людини включає бактерії, віруси, гриби (дріжджі), археї та інші мікроорганізми, присутні в організмі людини:

 • на шкірі: яка живиться шкірним салом та мертвими клітинами. За оцінками, вона містить близько одного мільйона бактерій на квадратний сантиметр шкіри.мікробіота кишечника
 • у ротовій порожнині: мікрофлора порожнини рота;
 • в дихальних шляхах: легенева;
 • на рівні статевих органів: вагінальна мікробіота з великою кількістю лактобактерій, що сприяють кислотності піхви;
 • в травному тракті: мікробіота кишечника. Вона налічує близько 100 000 мільярдів мікроорганізмів, що становить близько 1,5 кг у дорослої людини. Ця мікробіота, є найважливішою в організмі за кількістю мікроорганізмів.

Друга назва її це мікрофлора. Склад мікрофлори у різних людей свій, індивідуальний. Він залежить від способу життя, екологічних чинників, особливостей харчування і т.д.

Функції мікробіоти
Захисна. Корисні бактерії можуть протистояти розмноженню патогенних за рахунок конкуренції за поживні речовини і вироблення перекису водню та інших елементів.
Травна. Виражається в регуляції функцій кишечника і безпосередній утилізації поживних субстратів. Деякі вітаміни перетравлюються виключно кишкової мікрофлорою.
Детоксикаційна. Здорова мікробіота нейтралізує токсини і метаболіти, завдяки чому забезпечується захист органам і системам від канцерогенів і інших факторів.
Синтетична. Мікрофлора синтезує мікро- і макроелементи, наприклад, вітаміни груп В, С, К, а також фолієву і нікотинову кислоту.
Крім цього, мікробіота впливає на формування місцевого та системного імунітету, знижує силу всмоктування холестерину за рахунок його перетворення в нерозчинну речовину.

Яка роль мікробіоти для здоров’я людини?
Бактерії захищають від зловмисників і формують нашу імунну систему, тоді як наші клітини утворюють селективний клітинний та імунний щит. Однією з головних ролей мікробіоти кишечника є запобігання патогенним мікроорганізмам знаходити місце для розмноження.

Важливість збалансованого харчування!
Певні продукти допомагають підтримувати баланс кишкової мікробіоти. Їжте багато фруктів, варених овочів і цільнозернових продуктів, а також обмежте споживання червоного м’яса і м’ясної асорті з високим вмістом насичених жирних кислот.

Яке походження мікробіоти кожної людини?
Вона створюється з народження через контакт з материнською мікробіотою. Він розвивається протягом життя під впливом декількох факторів, таких як звички харчування або лікування антибіотиками. Наша флора розвивається у три стадії: Під час вагінальних пологів новонароджений ковтає вагінальну та кишкову мікробіоти своєї матері. Тоді грудне молоко буде доповнювати мікробіоту дитини. Потім, починаючи з року до трьох, дитина вивчатиме їжу. Тобто, вона буде перевіряти харчові продукти навколо себе. Буде створена стійка кишкова флора. У три роки дитина досягне «дорослої» мікробіоти.

Навіщо нам бактерії 

Травна система людини влаштована так, щоб розбивати всю інформацію, що надходить їжу на прості молекули: робити їх доступними для всмоктування клітинами і проникнення в кровотік. При цьому є речовини, які наш організм переварити не може – складні вуглеводи. Складні вуглеводи складаються з довгих ланцюжків молекул цукру, які ферменти шлунково-кишкового тракту розірвати не в силі. У геномі людини просто немає інформації про розщеплюють складні вуглеводи з’єднаннях, але гени бактерій кишечника кодують десятки тисяч таких ферментів (полісахаридних ЛіАЗ).

І, здавалося б, навіщо нам складні вуглеводи, якщо навіть в нашій ДНК не сказано, що з ними робити? В процесі розщеплення складних вуглеводів бактерії синтезують вітаміни і коротколанцюгові жирні кислоти – головне джерело енергії для клітин кишечника. У людини з бактеріями вигідне співробітництво: ми годуємо їх, а вони годують нас.

Як підтримувати свій кишковий дзен? 

 • Споживати їжу багату клітковиною – овочі, фрукти, цільнозернові продукти. При цьому варто уникати надмірної термічної обробки – коли овочі вже розвалюються.
 • Уникати вживання антибіотиків без припису лікаря;
 • Обмежувати застосування дезінфектантів та надмірної кількості миючих засобів у побуті;
 • Споживати ферментовані продукти – квашені овочі, кисломолочні продукти – вони містять корисну мікробіоту;
 • Бувати на природі – контакт із “свіжими” непатогенними мікробами саме воно – і для імунної стимуляції, і для підвищення мікробного різноманіття;
 • Ну і звичайно – уникати стресу. Тривала дія стресу підвищує прозапальні маркери в крові та в подальшому викликає синдром leaky gut, або ж “протікаючий кишківник”. Це стан порушення бар’єрної функції слизової оболонки кишківника, що проявляється у прониканні в її глибші частини великої мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності та як наслідок – розвиток запальних процесів та дисбіотичних станів різних відділів травного тракту.

Viki Star

Partager sur facebook
Partager sur twitter
Partager sur linkedin
Partager sur pinterest
Partager sur print
Partager sur email

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire