мікроби в людині
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Мікробіота: людина це дім для 100 000 мільярдів мікроорганізмів

Мікробіота відповідає за всі мікроорганізми, що населяють мікробіом. Мікробіота людини включає бактерії, віруси, гриби (дріжджі), археї та інші мікроорганізми, присутні в організмі людини:

 • на шкірі: яка живиться шкірним салом та мертвими клітинами. За оцінками, вона містить близько одного мільйона бактерій на квадратний сантиметр шкіри.мікробіота кишечника
 • у ротовій порожнині: мікрофлора порожнини рота;
 • в дихальних шляхах: легенева;
 • на рівні статевих органів: вагінальна мікробіота з великою кількістю лактобактерій, що сприяють кислотності піхви;
 • в травному тракті: мікробіота кишечника. Вона налічує близько 100 000 мільярдів мікроорганізмів, що становить близько 1,5 кг у дорослої людини. Ця мікробіота, є найважливішою в організмі за кількістю мікроорганізмів.

Друга назва її це мікрофлора. Склад мікрофлори у різних людей свій, індивідуальний. Він залежить від способу життя, екологічних чинників, особливостей харчування і т.д.

Функції мікробіоти
Захисна. Корисні бактерії можуть протистояти розмноженню патогенних за рахунок конкуренції за поживні речовини і вироблення перекису водню та інших елементів.
Травна. Виражається в регуляції функцій кишечника і безпосередній утилізації поживних субстратів. Деякі вітаміни перетравлюються виключно кишкової мікрофлорою.
Детоксикаційна. Здорова мікробіота нейтралізує токсини і метаболіти, завдяки чому забезпечується захист органам і системам від канцерогенів і інших факторів.
Синтетична. Мікрофлора синтезує мікро- і макроелементи, наприклад, вітаміни груп В, С, К, а також фолієву і нікотинову кислоту.
Крім цього, мікробіота впливає на формування місцевого та системного імунітету, знижує силу всмоктування холестерину за рахунок його перетворення в нерозчинну речовину.

Яка роль мікробіоти для здоров’я людини?
Бактерії захищають від зловмисників і формують нашу імунну систему, тоді як наші клітини утворюють селективний клітинний та імунний щит. Однією з головних ролей мікробіоти кишечника є запобігання патогенним мікроорганізмам знаходити місце для розмноження.

Важливість збалансованого харчування!
Певні продукти допомагають підтримувати баланс кишкової мікробіоти. Їжте багато фруктів, варених овочів і цільнозернових продуктів, а також обмежте споживання червоного м’яса і м’ясної асорті з високим вмістом насичених жирних кислот.

Яке походження мікробіоти кожної людини?
Вона створюється з народження через контакт з материнською мікробіотою. Він розвивається протягом життя під впливом декількох факторів, таких як звички харчування або лікування антибіотиками. Наша флора розвивається у три стадії: Під час вагінальних пологів новонароджений ковтає вагінальну та кишкову мікробіоти своєї матері. Тоді грудне молоко буде доповнювати мікробіоту дитини. Потім, починаючи з року до трьох, дитина вивчатиме їжу. Тобто, вона буде перевіряти харчові продукти навколо себе. Буде створена стійка кишкова флора. У три роки дитина досягне «дорослої» мікробіоти.

Навіщо нам бактерії 

Травна система людини влаштована так, щоб розбивати всю інформацію, що надходить їжу на прості молекули: робити їх доступними для всмоктування клітинами і проникнення в кровотік. При цьому є речовини, які наш організм переварити не може – складні вуглеводи. Складні вуглеводи складаються з довгих ланцюжків молекул цукру, які ферменти шлунково-кишкового тракту розірвати не в силі. У геномі людини просто немає інформації про розщеплюють складні вуглеводи з’єднаннях, але гени бактерій кишечника кодують десятки тисяч таких ферментів (полісахаридних ЛіАЗ).

І, здавалося б, навіщо нам складні вуглеводи, якщо навіть в нашій ДНК не сказано, що з ними робити? В процесі розщеплення складних вуглеводів бактерії синтезують вітаміни і коротколанцюгові жирні кислоти – головне джерело енергії для клітин кишечника. У людини з бактеріями вигідне співробітництво: ми годуємо їх, а вони годують нас.

Як підтримувати свій кишковий дзен? 

 • Споживати їжу багату клітковиною – овочі, фрукти, цільнозернові продукти. При цьому варто уникати надмірної термічної обробки – коли овочі вже розвалюються.
 • Уникати вживання антибіотиків без припису лікаря;
 • Обмежувати застосування дезінфектантів та надмірної кількості миючих засобів у побуті;
 • Споживати ферментовані продукти – квашені овочі, кисломолочні продукти – вони містять корисну мікробіоту;
 • Бувати на природі – контакт із “свіжими” непатогенними мікробами саме воно – і для імунної стимуляції, і для підвищення мікробного різноманіття;
 • Ну і звичайно – уникати стресу. Тривала дія стресу підвищує прозапальні маркери в крові та в подальшому викликає синдром leaky gut, або ж “протікаючий кишківник”. Це стан порушення бар’єрної функції слизової оболонки кишківника, що проявляється у прониканні в її глибші частини великої мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності та як наслідок – розвиток запальних процесів та дисбіотичних станів різних відділів травного тракту.

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire