Зоонози зоонозні інфекції
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Будьте обережні, кругом Зоонози !!!

 

Важливою частиною фауни складають комарі та мухи, які є запилювачами, а також вважаються джерелом їжі для багатьох інших тварин. Однак через тривалу історію існування деякі з цих комах передають зоонозні хвороби.

Що таке зооноз?

Зоонози, зоонозні інфекції – група інфекційних і паразитарних захворювань, збудники яких паразитують в організмі певних видів тварин, і для яких тварини є природним резервуаром. Збудниками зоонозів і антропонозів виступають найпростіші, віруси, бактерії, грибки, гельмінти, паразитичні кліщі .

Залежна від напрямку поширення збуднака зоогози поділяються на :

Зооантропонози – коли будь-яке інфекційне захворювання, яке передається природним шляхом від тварин до людини. (приклад Сказ).

Антропозоонози – коли будь-яке інфекційне захворювання, яке передається природним шляхом від людини до творини. (приклад Теніоз).

Ми більш знайомі з хворобами, які широко висвітлюються в ЗМІ, які передаються від худоби та видами, що представляють інтерес для сільського господарства: пташиний грип, свинячий грип або хвороба божевільних корів. Однак є набагато менші та непомічені тварини, здатні передавати людям (ще більш небезпечні) хвороби.

Комар жовтолихоманковий (Aedes aegypti)– вид двокрилих комах з сімейства комарів, який є переносником лихоманки денге, чикунгунья, жовтої лихоманки, вірусу Зика, і деяких інших. Цей маленький членистоногий вирізняється білими смугами, хоча його морфологія, як правило, недостатньо відмітна, щоб відрізняти його від інших комарів роду Aedes. Початковим місцем проживання цього комара є Африка, також є популяція цього виду у Центральній Америці і на островах Карибської лінії.

Комар жовтолихоманковий

Як відомо багатьом, кров’ю харчуються лише самки комарів. Ця нетипова поведінка є чіткою біологічною причиною:

  • Самці, як і самки, харчуються нектаром. Тому обидва можуть жити, не жалячи хребетних протягом свого життєвого циклу.
  • Однак самкам потрібна кров, щоб отримати харчову підтримку, необхідну для відкладання яєць.
  • Самка, яка не споживає крові, не зможе мати потомство.

На відміну від інших комарів, Aedes aegypti більш активний вдень, ніж вночі. Отже, це збільшує ймовірність контакту з людьми.

Піщані мухи – дрібні комахи сімейства Psychodidae з довгими лапками. Вони відрізняються досить болючими укусами, які можуть викликати лейшманіоз або москітну лихоманку. Тому, перебуваючи на відпочинку на Філіппінах або в Таїланді, потрібно подбати про захист від цих комах.

піщана муха

 

Собачий кліщ (Ixodes ricinus) —відноситься до групи паразітіформних кліщів (Parasitiformes), сімейству іксодових кліщів (Ixodidae). Є переносниками: кліщового енцефаліту (Tick-borne encephalitis), бореліозу (Borrelia burgdorferi), Ку-лихоманки (Coxiella burneti) рикетсіозів, бабезиоза (Babesia microti), туляремії (Francisella tularensis), поворотного кліщового тифу, гранулоцитарного анаплазмоза і деяких інших інфекцій тварин і людини. Широко поширений в Європі, Азії, також зустрічається в Північній Африці і Північній Америці.

Собачий кліщ

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire