Вуайеризм
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Що таке вуайеризм ?! Причини, діагностика, лікування, юридична відповідальність.

Поняття та опис вуайеризму

причини вуайлеризмуВуайеризм – це патологічний стан, при якому людина отримує задоволення від підглядання за людьми, що займаються інтимними діями. Людина при цьому називається вуайером або вуайерістом.

Вуайерістскій практики можуть приймати різні форми, але їх основна характеристика полягає в тому, що вуайеріст не взаємодіє безпосередньо зі своїм об’єктом, останній часто не підозрює, що за ним спостерігають. «Вуайеріст» часто зображується ніби він спостерігає за ситуацією здалеку, споглядає через отвір, замкову щілину або використовує технічні засоби, такі як бінокль, дзеркало, фотоапарат, телефон і т. д.

Варто розрізняти: Поведінка, коли вас приваблює споглядання на те, що ваш партнер займається сексом з іншою людиною, називається кандаулізмом.

Вуайеризм – це сексуальне відхилення, яке проявляється в нездоровому прагненню до підглядання за оголеними людьми, інтимними чи сексуальними діями. Слово походить від французького дієслова «дивитись». Вуайеризм частіше зустрічається у чоловіків.

дитячий вуайлеризмБажання підглядати за іншими людьми – це, за думкою психологів, природній стан людини. Велика кількість хлопчиків в дитячому чи підлітковому віці підглядають за дівчатками. Но з віком це «захоплення» проходить. Сексологи вважають, що вуайеризм являє собою паталогічну фіксацію природньої дитячої цікавості.

Для вуайериста підглядання являється основним джерелом сексуального задоволення. Вони надають перевагу підглядуванню ніж статевим контактам. Вуайлеристи підглядують таємно. Вони не бажають, щоб їх жертва побачила, що на неї дивляться. Також вони не хочуть вступати в статевий акт з людиною за якою вони підглядають. Вони збуджуються і досягають сексуальної розрядки, мастурбуючи під час або відразу після підглядання.

Тим не менше, дії вуайеристів, так як і ексгібіціоністів, можна віднести до «мягких» форм сексуального насилля. Адже кожній людині було б не приємно дізнатися, що за ними підглядають, коли вони оголені, займаються коханням, відвідують душ чи туалет. Це може викликати відчуття психологічного дискомфорту. Вуайеристи використовують інших людей в якості сексуальних об’єктів без їх згоди, задовольняючи таким чином свої паталогічні сексуальні потреби.

Юридично дії вуайеризма найчастіше кваліфікують як дрібне хуліганство і підпадає під дію не кримінального кодексу, а кодексу про адміністративні правопорушення. Вуайеристи не є небезпечними, але варто пам’ятати, що спостерігати за вами може не тільки звичайний «збоченець»,  а також маньяки чи серійні вбивці.

Причини розвитку вуайєризму

У розвитку вуайєризму грають роль три фактори.

  • 1) У деяких випадках фактором вуайєризму є вроджений гіперкатексіс (завантаженість лібідо) зорової функції, схильність до візуального мислення. Візуальний тип мислення, який характерний переважно для художників, математиків, шахістів і інших творчих мислителів.
  • 2) Постнатальні переживання, що впливають на сексуальність. Спілкування з матір’ю в дитинстві, ранні сексуальні переживання, пов’язані з першим баченням геніталій дорослих, випадковому спогляданні сексуальної поведінки або дій дорослих також привертають до вуайеризму.
  • 3) Сильна психологічна травма в ранньому дитинстві (перший-другий роки життя), пов’язана з різким розривом відносин дитини з матір’ю.

вуайлеризм

Діагностика :

Вуайеризм діагностується психіатром на підставі опитування пацієнта, проведення спеціальних психологічних тестів.

Лікування :

Основні методи лікування:

  • Психоаналіз;
  • Психотерапія;
  • Поведінкова терапія.

Профілактика захворювання полягає в правильному сексуальне виховання, виключення занять сексом у присутності дітей, навіть найменших, обмеження дітей від важких психологічних травм.

Viki Star

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire