cimetière Lychakiv
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR
ВИ ЧИТАЄТЕ СТАТТЮ від VIKI STAR

РЕАЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ САЙТ

Личаківське кладовище у Львові, Україна

Личаківське кладовище у Львові, Україна.

Якщо більшість туристичних місць Львова ви можете відвідати досить швидко, незважаючи на те, що написано на різних туристичних сайтах, є одне місце, де вам знадобиться кілька годин, щоб повністю його обійти, це музей-заповідник « Личаківський цвинтар ».

Так, ви думаєте, це трішки дивно, що кладовище, віднесене до туристичної діяльності?

Ви повинні знати історію цього місця, щоб зрозуміти привабливість, яку він пропонує кожному відвідувачу міста, змушуючи вас пройтися його алеями. За офіційними джерелами, Личаківське кладовище було відкрито в 1786 р., але перші поховання відносяться до 1675 року! Залежно від періоду надписи на пам’ятниках є різними мовами: українською, російською, польською, грецькою, румунською …

Вам слід знати, що Личаківський цвинтар є один з найстарших цвинтерів Європи, що містить понад 300 000 кам’яних пам’яток та склепів, що робить його музеєм під відкритим небом таким же важливим, як і П’єр-Лашез у Парижі. Майже всі пам’ятники – справжні витвори архітектурного мистецтва, а також важливі елементи культурно-історичної спадщини України. 10 липня 1990 року територію Личаківького кладовища оголошено історико-культурним заповідником місцевого значення.

Личаківське кладовище був заснований наприкінці 18 століття після того, як австрійська влада заборонила ховати померлих на території церков. У той час львів’яни ховали біля церков у центрі міста, але це загрожувало місцевим жителям, які побоювалися спалаху чуми та інших небезпечних захворювань. Ось чому в 1784 році австрійський імператор Юзеф наказав перенести всі поховання з центру на околиці Львова.

Всього за містом було створено чотири кладовища, але до сьогодні збереглися лише Личаківське кладовище, завдяки елітному статусу.

На момент заснування там ховали лише заможних городян, а також відомих людей культури та науки, політиків, солдатів та представників духовенства. Для створення їхніх могил, наймали відомих скульпторів та архітекторів, які з часом перетворили Личаківське кладовище на справжній музей.

Кожний пам’ятник, кожний склеп на території кладовища мають особливе мистецьке значення. Після Другої світової війни цвинтер занепав. Частину надгробків із різних причин понищили, а також почали поховати всіх без розбору. Внаслідок цього на території кладовища з’явилися прості невпізнавані могили, на них написані прості епітафії. Місто було анексовано Радянським Союзом, розпочався період спустошення історичних пам’яток, розташованих на кладовищі. До 1971 року багато скульптур було знищено, ви помітите багато розбитих фотографій на могилах. Однак у 1975 році кладовище було оголошено пам’яткою історії, і деградація закінчилася. З кінця 1980-х кладовище постійно відбудовувалось та перебудовувалось.

Особлива популярність Личаківського кладовища стала настільки величезною, що його довелося збільшити в кілька разів, щоб досягти нинішньої площі 42 га, що включає 86 полів.

У 19 столітті знаменитий садівник Шарль Бауер проектував там дороги та доріжки, надаючи Личаківському кладовищу зовнішній вигляд нинішньої паркової зони. З моменту цієї метаморфози стало комфортніше дізнаватися про архітектурне та скульптурне багатство Личаківського кладовища.

На мою особисту думку, це та туристична частина Львова, яка мені сподобалась найбільше. Краса місця та його урочиста сторона занурить вас у відчуття як умиротворення, так і спокою.

 

Viki Star

Моя особиста фотогалерея, щоб ви мали уявлення про це місце, серпень.

ПОДІЛИТИСЯ СТАТТЕЮ

Laisser un commentaire